Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili sayın Mehmet Emin Bilmez ilçemizi ziyaret etti.

 

        Valimiz sayın Bilmez'i,  ilçemiz Hükümet Konağı önünde Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Ferhat Vardar, kamu kurum ve kuruluş müdürleri karşıladı.

 

 


 

        Buradan Kaymakamlık makamına geçen sayın Vali Bilmez’e Kaymakamımız sayın Ferhat Vardar tarafından Brifing verildi. Sayın Vali Bilmez, daha sonra İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret ederek buradan da Özalp Adalet Sarayı’na geçip Özalp Cumhuriyet baş Savcısı Talha Karaahmetoğlu’ndan bilgi aldı.


Vali Bilmez ve Kaymakamımız Vardar daha sonra Halk Eğitim Konferans Salonunda Muhtarlarla bir araya geldi. sayın Vali Bilmez, konuşmasından sonra muhtarların sorunlarını dinleyerek not aldı. Vali Bilmez, Kaymakamımız sayın Vardar ile muhtarlar toplantısının ardından ilçemizde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Esnaflarla hasbihal eden Vali Bilmez, kendilerine hayırlı kazançlar diledi.

Ardından İlçemiz Halk Eğitim Merkezinde imamlarla biraraya Gelen Vali Bilmez imamlara hitaben, ''Hem devlet memuru olarak hem de inancımız gereği büyük sorumluluklarınız var. Bunları layıkıyla yapmalıyız” dedi. 
Toplantı sonunda imamların taleplerini dinleyen Vali Bilmez, buradan Özalp 2. Hudut Tabur Komutanlığı’na geçti.

Komutandan sorumluluk alanı ve sınırlarla ilgili bilgi alan Vali Bilmez, son olarak İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti.
Karşılama mangasını selamlayan Vali Bilmez, askerlerle hatıra fotoğrafı çektirip, İlçe Jandarma Komutanından sorumluluk bölgesiyle ilgili bilgi aldıktan sonra ilçeden ayrıldı.
Vali Bilmez’e Özalp ziyaretinde İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, kamu kurum müdürleri ve Van Büyükşehir Belediyesinden ilgili daire başkanları eşlik etti.